Pasirinkimo teorija. viešojo pasirinkimo teorija

Racionalaus pasirinkimo teorija

Vilnius University Abstract Straipsnyje pateikiama racionalumo sampratų M.

pasirinkimo teorija

Weberio sociologijoje ir racionalaus pasirinkimo prieigoje RPP analizė. Nagrinėjama, koks yra vėberiškosios praktinio racionalumo sampratos ir racionalaus pasirinkimo teorijos RPT eksplikuojamos racionalaus pasirinkimo sąvokos santykis, analizuojama, kaip RPT gali prisidėti prie M.

Sprendimų priėmimas[ keisti ] Sprendimų priėmimas yra sudėtingas procesaskuris vyksta tam tikra tvarka, pasirenkant tinkamą ir efektingą sprendimo variantą. Tai sprendžiama, ką laikyti problemakokia informacija vadovautis, kokias strategijas parinkti, kokias politines alternatyvas svarstyti, kurias iš jų reikia pasirinkti, kokiais būdais pasirinkimo teorija politiką ir t. Trumpai tariant, sprendimų priėmimai yra sudėtinga daugiasluoksnė veiklos struktūrakur kažkokio darbo realizavimas priklauso nuo sprendimų.

Weberio sociologijos pagrindų supratimo, kuo ir kaip vėberiškoji racionalumo samprata gali būti inspiracijos šaltinis tolesnei RPP raidai. Teigiama, kad M. Weberio subjektyviai racionalaus instrumentinio veiksmo sąvoka anticipuoja ribinio naudingumo teorijos transformaciją į numatomos naudos teoriją.

Weberio suprantanti sociologija anticipuoja RPP versiją, kurią vadiname segmentiniu universalizmu. Weberio instrumentiškai racionalus veiksmas ir vertybiškai racionalus veiksmas yra gimininės praktinio racionalumo sąvokos rūšys.

pasirinkimo teorija

Ta gimininė sąvoka kaip racionalų kvalifikuoja elgesį, kuris yra nuoseklus neprieštaringas pagrindų, galinčių pretenduoti į platesnį ar siauresnį pripažinimą, atžvilgiu. Pasirinkimo teorija racionalaus veiksmo pasirinkimo teorija gali būti detalizuota skiriant dvi instrumentiškai racionalaus veiksmo atmainas ir panaudota M.

pasirinkimo teorija

Weberio pateiktam moderniosios visuomenės apibūdinimui papildyti. Discover the world's research.

pasirinkimo teorija

Taip pat perskaitykite