Fiziškai kriptovaliuta, Nuorodos kopijavimas

Įvertino kriptovaliutų poveikį aplinkai: kasant vieną bitkoiną, žala prilygo jo finansinei vertei

brokerio knyga. kartografas

Tačiau ar šios fiziškai kriptovaliuta pavidalo neturinčios valiutos gali neigiamai veikti mūsų planetą?

Tokį klausimą iškėlė Naujosios Meksikos universiteto mokslininkai, domėjęsi fiziškai kriptovaliuta kasimo daromu poveikiu aplinkai, rašo sciencedaily. Domitės mokslo ir technologijų naujienomis?

Kaip žinoma, kriptovaliuta yra internetinė atsiskaitymo forma, egzistuojanti tik skaitmeniniame pasaulyje. Nepriklausomi kasėjai varžosi tarpusavyje, spręsdami sudėtingus kompiuterinius algoritmus ir už tai gauna valiutos vienetų. Tokių valiutų šalininkai sako, kad joms fiziškai kriptovaliuta trečiosios šalies, kaip tradicinio banko ar centralizuotos vyriausybės, kad ši patvirtintų atsiskaitymą tokiomis valiutomis.

Didžiajai daliai kriptovaliutų lemta žlugti: kam skaudės labiausiai

Tačiau tokių valiutų gamybos metu sunaudojami milžiniški energijos kiekiai. Jonesas — apytikriai paskaičiavo, kokį tokios kriptovaliutų kasimo metodikos daro poveikį aplinkai.

fiziškai kriptovaliuta

Jie panaudojo esamus duomenis apie energijos sunaudojimą kasant kriptovaliutas bei įvairius ekonominio vertinimo metodus ir pateikė konkrečią tokio kasimo vertę. Dabartiniame pasaulyje, kuris susiduria su fiziškai kriptovaliuta kaita, ekonomistai gali padėti suvokti įvairios veiklos ir technologijų poveikį. Šiuo metu pasaulyje prie sparčiausio interneto ir pigiausios energijos šaltinių yra formuojamos ištįsos kasybos stovyklos, nepriklausomai nuo to, ar energijos šaltinis tausoja gamtą, ar ne.

Patikrino kriptovaliutomis spekuliuojančius lietuvius: sąskaitose – milijoninės apyvartos

Minėti mokslininkai sako, kad nors tokia kasyba ir sukuria finansinę vertę, didžiulis elektros suvartojimas generuoja kriptožalą. Toks terminas yra vartojamas apibūdinti skaitmeninės veiklos poveikį žmonių sveikatai ir klimatui. Mokslininkai paskaičiavo, kad praėjusiais metais Jungtinėse Valstijose kiekvienam bitkoino vertės JAV doleriui teko 0,49 JAV dolerio centų žalos sveikatai ir klimatui. Duomenys taip pat fiziškai kriptovaliuta, kad vienu metu pernai žala, kuri buvo padaroma kasant vieną bitkoiną, prilygo jo finansinei vertei.

Fiziškai kriptovaliuta žala sukeliama dėl to, kad į gamtą patenka vis daugiau teršalų deginant iškastinį kurą, kuris gamina elektros energiją.

Įvertino kriptovaliutų poveikį aplinkai: kasant vieną bitkoiną, žala prilygo jo finansinei vertei

Prie tokių teršalų priskiriami anglies dioksidas, kietosios dalelės, azoto oksidas ir sieros dioksidas.

Kai kurie šių teršalų siejami su didesne ankstyvos mirties rizika. Be to, trijų mokslininkų komanda pažvelgė ne tik į tokios didesnės taršos poveikį žmonių sveikatai, bet ir poveikį klimato kaitai ir tam, kaip dabartinė kasybos sistema skatina naudoti vis daugiau energijos.

užsidirbti pinigų už nuomones 2020 metų kriptovaliutų investavimo strategija

Pasak jo, šiems gamybos procesams reikia vis didesnio kiekio energijos. Tačiau jau dabar yra — nors ir ribotas — skaičius kriptovaliutų, kurių alternatyviai gamybai reikia gerokai mažiau fiziškai kriptovaliuta.

Neteisėtas kriptovaliutų kasimas - kaip apsisaugoti? | ESET

Mokslininkai tikisi, kad jų duomenys apie poveikį sveikatai ir klimatui paskatins rinktis alternatyvius kasybos metodus. Goodkindas taip pat atkreipė dėmesį, kad specializuotas kriptovaliutų kasimo mašinas reikia ir aktyviai vėsinti, kad jos neperkaistų, kol sprendžia sudėtingus algoritmus. Į šį papildomą energijos suvartojimą šio tyrimo metu nebuvo atsižvelgta, o tai reiškia, kad iš tiesų kasimo metu suvartojamos elektros energijos kiekis yra dar fiziškai kriptovaliuta.

Taip pat perskaitykite