Pelningumo reitingas

Įmonės akcijų vertinimas: santykinių rodiklių lyginamoji analizė - kaziukokava.lt

Įmonės akcijų vertinimas: santykinių rodiklių lyginamoji analizė

Pastarasis būdas žymiai palengvina investuotojų gyvenimą, pelningumo reitingas santykiniai rodikliai yra tik dalis galvosūkio, kurį bando išspręsti pelningumo reitingas. Santykiniai rodikliai gali pamm sąskaita nuo 100 usd investuotoją, todėl norint įsitikinti investicijų patrauklumu, palyginti santykinius rodiklius nepakanka.

Akcijų pelningumo vertinimas: pelnas akcijai EPS Turbūt teko išgirsti pelningumo reitingas radiją ar televiziją, kad padidėjo ar sumažėjo įmonės pelnas akcijai.

EPS įmonės akcijų vertinimo rodiklis yra vienas iš pelningumo reitingas rodiklių naudojamų akcijų pelningumui vertinti. Pelnas akcijai angl. Įmonės pelną galima rasti pelno nuostolio ataskaitoje. Paprastai šiam rodikliui apskaičiuoti naudojamas 12 mėnesių pelnas. Pažymėtina, kad akcijų pelningumo vertinimas tik iš EPS rodiklio gali būti ir klaidingas. Pelnas akcijai nepadeda palyginti dviejų skirtingų įmonių akcijų, kadangi įmonės yra išleidusios skirtingą akcijų skaičių, todėl vienų įmonių pelnas akcijai bus didelis, kitų mažas.

Įmonės taip pat gali nuspręsti išleisti papildomų akcijų, kas iš karto sumažins pelną teikiantį vienai akcijai. Natūraliai kyla klausimas, tai kaip sumanus investuotojas galėtų naudoti šį rodiklį? Investuotojas turi sekti, kaip bėgant metams keičiasi pelno akcijai rodiklis. Daugelio įmonių vadovų pelningumo reitingas tikslas yra nuolatos didinti pelną, tenkantį vienai akcijai.

Nuolatinis pelno akcijai augimas stipriai veikia akcijos kainą biržoje. Pelnas akcijai didėti gali dėl dviejų priežasčių: Įmonės pelno didėjimo. Natūralu, kad padidėjus įmonės pelnui, o akcijų skaičiui išlikus tokiam pat, padidėja vienai akcijai tenkantis pelningumo reitingas. Pelningumo reitingas skaičiaus mažėjimo. Pelningai veikiančios įmonės, kurios nebeturi galimybės plėstis, užuot išmokėjusios akcininkams dividendus, supirkinėja savo akcijas. Tokiu atveju rinkoje lieka mažiau įmonės akcijų, tad kiekvienai akcijai tenka daugiau pelno.

Jeigu įmonė nuolat supirkinėja pelningumo reitingas akcijas, reiškia, įmonė galvoja, kad jos akcijos rinkoje nėra pakankamai įvertintos.

Obligacijų rizika ir reitingai - kaziukokava.lt

Taip supirkinėdama savo akcijas įmonė nuolat mažina akcijų skaičių ir didina akcijų vertę. Aktyviai supirkinėjamos akcijos greitai pelningumo reitingas. Įsidėmėkite, už gautus dividendus investuotojas moka mokesčius, o už pelningumo reitingas akcijas mokesčių mokėti nereikia.

pelningumo reitingas gilių pinigų pasirinkimas

Tai yra pagrindinis argumentas, įmonei supirkinėti savo akcijas. Jeigu įmonė supirkinėja savo akcijas, ji parodo, kad rūpinasi savo investuotojais. Yra įmonės, kurios ištisus dešimtmečius supirkinėja akcijas. Tokių įmonių akcijos per ilgą laikotarpį gali pabrangti iki keliasdešimt tūkstančių dolerių ir daugiau.

Rinkos kapitalizacija Rinkos kapitalizacija parodo, kokia yra visų įmonės akcijų vertė. Kitaip tariant, tai rinkos pelningumo reitingas įmonės kaina.

Rinkos kapitalizaciją galite apskaičiuoti paprastųjų akcijų skaičių daugindamas iš akcijos kainos biržoje. Akcijos kainai pabrangus 10 ct. Pelno marža Pelno marža parodo, kokia pajamų dalis tampa pelnu.

opciono abonentas gauna atlygį

Arba dar paprasčiau pasakius, kokį antkainį įmonės taiko parduodamai produkcijai. Yra trys skirtingos pelno rūšys: bendrasis, veiklos EBIT — angl. Earnings before interest and taxes ir grynasis pelnas. Lygiai taip pat yra ir trys skirtingi akcijų pelningumo rodikliai: grynoji marža, veiklos marža ir grynoji marža. Ir prisipažinsiu, jei pats pirmą kartą skaityčiau, irgi nesuprasčiau, ką reiškia pelno pelningumo reitingas ir kam ji reikalinga.

Manau paprastas uždavinys padės viską perprasti daug greičiau. Kuri kompanija veikia efektyviau? Na nepatingėk, pasukt galvą prieš skaitant toliau, kitaip šis uždavinys jokios naudos neatneš.

pajamos iš dvejetainių opcionų tikrai yra apžvalgos

Tai pats greičiausias grubus metodas įvertinti ar įmonės akcijos yra brangios, ar pigios. Laikoma, kad investuotojai gana brangiai moka už tokias akcijas. Tačiau viskam yra priežastis. Investuotojai brangiai moka už įmonės akcijas, nes tiki, kad įmonė ateityje išlaikys sparčius plėtros tempus, todėl jie sutinka mokėti už akcijas brangiau.

Tokios kompanijos yra ypatingai rizikingos, todėl akcijos pelningumo reitingas neturi paklausos ir parduodamos pigiai. Akcijų pajamingumą galima palyginti su indėlių palūkanomis ar obligacijomis ir įvertinti, ar naudinga investuoti į akcijas.

Jeigu tokia pelningumo reitingas neturi galimybių didinti pelną, tuomet naudingiau būtų investuoti į obligacijas. Šis įmonės akcijų rodiklis parodo akcijos kainos, pelno tenkančio vienai akcijai ir ateityje prognozuojamo pelno augimo tempo santykį.

Pasižiūrėję PEG pelningumo reitingas, galite matyti, ar už kompanijos akcijas permokama atsižvelgiant į ateities pelną. Svarbu paminėti, kad PEG gali būti įvairių laikotarpių. Prieš vertindami PEG turite žinoti, kokiam laikotarpiui šis įmonės akcijų rodiklis skaičiuojamas.

Remiantis PEG negalima aklai pirkti akcijų, dėl paprastos priežasties — niekas negali tiksliai pasakyti kaip kompanijai seksis ateityje. Analitikai paprastai kitų metų pelną įvertina su 15 proc. Ir atvirkščiai, kuo mažesnis PEG, tuo kompanijos akcijos parduodamos pigiau lyginant su ateities perspektyvomis. Jeigu PEG įmonės akcijų rodiklis yra pelningumo reitingas, vadinasi investuotojai tikisi, kad kompanijos augimo tempai ateityje mažės.

Kaip pavyzdį galime palyginti maisto prekių sektorių ir pelningumo reitingas pramonės sektorius. Tačiau maisto pramonės apyvarta yra įspūdinga lyginant pelningumo reitingas kitais ekonomikos sektoriais. Tuo tarpu medicinos pramonės sektorių lyginant su maisto pramone pardavimai atrodo kukliai, tačiau marža atrodo įspūdingai.

Akcijos ir buhalterinės vertės santykis angl. Apie akcininkų nuosavybę galima galvoti kaip apie kompanijos turtą, kuris liks akcininkams po to, kai bus sustabdyta kompanijos veikla, atsiskaityta su visais tiekėjais, darbuotojais, kreditoriais, sumokėti visi mokesčiai ir surinktos visos skolos iš skolininkų.

BB ir blogesnį reitingą turinčios obligacijos yra spekuliacinio lygio obligacijos.

Investuotojai mano, kad investicijos į kompaniją nepateisins ateityje gaunamo pelno. Akcininkų nuosavybė rinkoje ne visuomet verta tiek, kiek nurodoma apskaitos dokumentuose, ypatingai tais atvejais kai kompanija disponuoja tokiu neapčiuopiamu turtu, kaip prestižas, konkurencinis pelningumo reitingas, rinkos dalis pelningumo reitingas pan.

Šį rodiklį taip pat pelningumo reitingas naudoti tuo atveju, jeigu dėl daugelio vienkartinių išlaidų nurašymų kompanija patiria nuostolį. Dividendinis pajamingumas Iš akcijų galima uždirbti dviem būdais. Pakilus akcijų kainai  biržoje ir gavus dividendus. Dividendai yra kompanijos tiesioginės išmokos jos akcininkams. Dividendinis pajamingumas jau daugelį metų yra vienas svarbiausių rodiklių vertinant akcijas.

Dividendinis pajamingumas yra dividendų tenkančių vienai akcijai ir akcijos kainos biržoje santykis. Akcijos kainai sumažėjus, dividendinis pajamingumas padidės. Paprastai gerus dividendus mokančios kompanijos yra senos ir išgyvena brandos etapą. Jos neturi didelių plėtros perspektyvų.

„Moody‘s“ įvertino Šiaulių banko pažangą – pagerintas kredito reitingas

Kompanijos akcininkams išmoka dividendus, kadangi nebegali pelno investuoti efektyviau nei tai padarytų patys investuotojai. Paprastai dividendus moka kompanijos, pasižyminčios stabiliais ir gerais pinigų srautais, pavyzdžiui, komunalinio, ryšių ir maisto pramonės sektoriui priklausančios kompanijos. Dauguma kompanijų, mokančių gerus dividendus nebeturi kur plėstis, tačiau tai nėra taisyklė.

Kai kurios ypatingai pelningai veikiančios kompanijos sugeba ne tik mokėti gerus dividendus, tačiau skiria pakankamai pinigų ir kompanijos plėtrai. Tokių kompanijų galima pasidairyti farmacijos ir vartojimo prekių sektoriuose. Jeigu investuodami tikitės uždirbti iš dividendų, turite ieškoti kompanijų pasižyminčių stipriu balansu, geru pinigų srautu ir stabiliu verslu. Prieš investuodami, pasižiūrėkite kompanijos dividendų istoriją. Kuo ilgiau kompanija mokėjo dividendus praeityje, tuo didesnė tikimybė, kad kompanija tęs dividendų mokėjimo politiką ir ateityje.

Pabaigai Šioje pamokoje apžvelgėme, kaip vykdomas įmonės akcijų vertinimas lyginamosios analizės metodu, atliekamas akcijų pelningumo vertinimas ir apskaičiuojami su akcijų verte pelningumo reitingas santykiniai finansiniai rodikliai. Perprasti šiuos rodiklius turi kiekvienas investuotojas, norintis išmokti kalbėti investuotojų kalba. Galbūt dabar atrodo, kad yra be galo daug pelningumo reitingas bereikalingų rodiklių ir visos informacijos tiesiog neįmanoma atsiminti.

Tačiau jeigu esate pasiryžę gilintis į investavimą, laikui bėgant šie rodikliai taps elementaria matematika.

Taip pat perskaitykite