Pasaulio pinigų

Pasaulio pinigų pavadinimų kilmė. Azija.

Tai įdomu!

terminuota opciono sutartis

Pasaulyje yra daugiau nei valstybių. Visos jos turi savo nacionalines valiutas, bet daugelis jų dalijasi valiutų pavadinimus.

Pasaulio pinigų parodoje Berlyne Lietuvos monetų kalyklos nukaldintos ir Lietuvos banko išleistos kolekcinės monetos pelnė apdovanojimus dviejose kategorijose! Lietuvos monetų kalykla taip pat kaldino ir Latvijos banko išleistą Medaus monetą, kuri apdovanojimuose Berlyne nugalėjo Meniškiausios monetos kategorijoje ir buvo išrinkta Metų moneta!

Populiariausi: doleris, svaras, frankas, rupija… Todėl skirtingų pinigų pavadinimų nėra tiek daug, jų mažiau nei šimtas. Vis dėlto daugelio jų pavadinimų kilmė siekia dar priešistorinius ar antikinius laikus, o kai kurių pavadinimai yra visiškai modernūs. Taigi, iš kokių žodžių kilo populiariausių ir įdomiausių valiutų pavadinimai?

Šįkart apie Europos pinigų pavadinimus. Šiandien beveik pusėje Europos žemyno valstybių karaliauja euras, formaliai cirkuliuojantis iose iš 50 Pasaulio pinigų valstybių.

macmillan yra viskas apie galimybes kurios profesijos uždirba daug pinigų namuose

Jo pavadinimo kilmė yra gana aiški, žodis kilo nuo Europos žemyno pavadinimo. Žinoma netgi konkreti data, kada šis pavadinimas sugalvotas.

Account Options

Madride šis belgų esperantininko Žermano Pirlo pasiūlytas terminas patvirtintas oficialiai. O nuo m. Europos Sąjungoje valiutų, žinoma, yra ne viena, dar daug valstybių nėra euro zonoje ir šiose šalyse cirkuliuoja senosios valiutos.

pasaulio pinigų kaip rasti dvejetainių opcionų prekybininką

Pasaulio pinigų pavadinimų kilmė įvairi: liūtas Bulgarijos levas, Rumunijos lėjakarūna Švedijos, Danijos, Čekijos ir kitų valstybių kronosauksinis Lenkijos zlotas. Pasaulio pinigų pinigų pavadinimai atkeliavo iš tų laikų, kai Europoje cirkuliavo senosios iš brangiųjų metalų pagamintos monetos, ant kurių puikavosi gyvūnų ar valdovų atvaizdai.

Dalis valiutų pavadinimų kilę iš senųjų pasaulio pinigų pavadinimų: Vengrijos forintas — pasaulio pinigų auksinės Viduramžių monetos florino jis pavadintas Florencijos miesto garbeio Serbijos ir Makedonijos pinigai dinarai — jau iš Antikos laikais Romoje kaldintų sidabrinių denarų iš lotynų kalbos žodžio, reiškiančio dešimtukasArmėnijos dramas — iš Senovės Graikijos sidabrinės monetos drachmos. Azerbaidžano manatas — dar iš senovės Romos laikų, kai monetos buvo kalamos ir saugomos deivės Junonos šventyklose, o jos vienas iš vardų — Moneta — prigijo bendriniam metalinių pinigų pavadinimui ir Azerbaidžano pasaulio pinigų.

Iš antikos laikų atėjo ir Albanijos leko pavadinimas. Tik jam pavadinimą davė ne senovinis pinigas ar svorio matas, o Aleksandras Didysis, kažkada valdęs pasaulio pinigų kraštus.

pasaulio pinigų

Lekas — tai Aleksandro vardo trumpinys. Yra ir pasaulio pinigų pavadinimų kilmių, atėjusių dar iš ikimonetinio laikotarpio.

Pasaulio pinigų parodoje pelnyti apdovanojimai!

Štai Lietuvos kaimynių Rusijos ir Baltarusijos rublio pavadinimas kilo dar iš tų laikų, kai atsiskaitymams naudoti sidabriniai lydiniai, jie buvo dalijami į mažesnes dalis rus.

Žodis grivina Ukrainos pinigas taip pat atkeliavo iš tų dienų, kai brangūs lydiniai buvo nešiojami ant kaklo ir priminė karčius rus.

  1. Beveik pusė viso pasaulio pinigų – kelių laimingųjų rankose
  2. Worldometer - Realaus laiko pasaulinė statistika
  3. Вскоре после района города цвет поверхности внезапно переменился на скучно-серый, и Олвин догадался, что теперь они пролетают над ложем древнего океана.

O štai Kroatijos kuna savo vardą gavo dar tada, kai Kroatijos teritorija tebuvo Romos imperijos dalis, o mokesčius mokėjo kailiukais, dažniausiai kiaunės kroat. Kunakiaunių pavadinimas prilipo pinigams ir išliko iki mūsų dienų. Gruzijos laris pasaulio pinigų tai ir bendrinis gruzinų terminas, reiškiantis atsargas, siekiantis dar tuos laikus, kai mokama buvo prekėmis.

Tai įdomu! Pasaulyje yra daugiau nei valstybių.

Dalis pinigų pavadinimų Turkijos lira, Bosnijos ir Hercegovinos markė kilo iš senovinių svorio vienetų pavadinimų, o Kazachstano tengė senovės uzbekų kalba reiškė pačias svarstykles. Taigi pasaulio pinigų taip vadinti pinigus atėjo dar iš tų laikų, kai pinigai buvo sveriami.

Pasaulio pinigų pavadinimų kilmė. Azija.

Atskiro paminėjimo verti D. Britanijos pinigai, dažnai vadinami svarais sterlingų.

pasaulio pinigų

Tai daroma, kad būtų paprasčiau šį pinigą atskirti nuo kitų pasaulio valiutų tokiu pat pavadinimu. Svaras — tai svorio matas, o kas yra sterlingas?

Kilo šis žodis iš senosios anglų kalbos: steora reiškė žvaigždė, sterling senąja kalba — žvaigždutė. Ant kai kurių senovinių monetų buvo pasaulio pinigų mažytės žvaigždutės, pasaulio pinigų ten ir atėjo šis pavadinimas. Pinigų muziejaus lankymas yra nemokamas!

dvejetainiai variantai, kaip išmokti skaityti diagramas

Totorių g. II-V 9—18 val.

N. Ferguson "Pinigų triumfas: Finansai pasaulio istorijoje" ("Baltos lankos", 2011 m.)

Balandžio 1 d.

Taip pat perskaitykite