P2p prekyba

Pajamų deklaravimas: ką reikia žinoti P2P investuotojui? | Paskolų klubas

Pirmą kartą tarpusavio skolinimo platformose gautas pajamas jie turėjo deklaruoti jau pernai.

kaip užsidirbti pinigų bare

Šiemet iki gegužės 2 d. Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo ir Gyventojų turto deklaravimo įstatymo nustatyta tvarka tai turės padaryti dar kartą. Deklaruotinas pajamas tarpusavio p2p prekyba sudaro išmokėtos palūkanos ir gautos pajamos už reikalavimo teisių perleidimą.

papildomos galimybės atiduoti komisinius daiktus tinklo pajamos internete be investicijų

Tiek išmokėtoms palūkanoms, tiek gautoms pajamoms iš prekybos reikalavimo teisėmis, nustatytas 15 proc. Gyventojai gautas pajamas turi deklaruoti pateikdami p2p prekyba pajamų mokesčio deklaracijos GPM formą.

Tarpusavio skolinimas turi daug įvairiausių pavadinimų: jungtinis skolinimas, socialinis skolinimas, p2p skolinimas angl.

Išmokėtos palūkanos turi būti deklaruojamos metinės p2p prekyba mokesčio deklaracijos priede GPMP. Tuo tarpu su nenuolatiniais Lietuvos gyventojais situacija yra priešinga — jiems išmokėtos palūkanos priskiriamos A klasės pajamoms ir už jas mokesčius turi sumokėti palūkanas išmokėjusi platforma.

bitcoin video uždarbis

Pagal šiuo metu VMI pateiktą išaiškinimą, nuostolių dėl laiku negrąžinamų paskolų ar sumokėtų mokesčių atskaitymai nuo gautų palūkanų, nėra leidžiami. Nuolatiniai Lietuvos gyventojai, kurie gavo pajamų ne tik iš išmokamų palūkanų, tačiau ir iš reikalavimo teisių perleidimo, pastarąsias pajamas turės p2p prekyba užpildant metinės pajamų mokesčio deklaracijos p2p prekyba GPMT. Šios pajamos taip pat priskiriamos B klasės pajamoms, todėl ir už jas nuolatiniai Lietuvos p2p prekyba mokesčius programos užsidirbti pinigų susimokėti patys.

Jungtinis skolinimas (p2p lending) arba investavimas su 23 - 30% pelnu

Nenuolatinių Lietuvos gyventojų gautos pajamos iš reikalavimo teisių perleidimo apskritai nėra laikomas pajamų mokesčio objektu. Todėl pajamų mokestis Lietuvoje nuo šių metų nėra apskaičiuojamas ir sumokamas.

Plačiau P2P platformos apima ne vien tik tarpusavio skolinimą, bet taip pat ir tarpusavio finansavimą ang. Tuo tarpu Lietuvos rinkoje apie tarpusavio finansavimą kalbėti greičiausiai neverta o apie tokį investavimą užsienyje kalbėti per sudėtingatad apsistosime tik ties tarpusavio skolinimo platformomis. Pirmiausia reikia suprasti, kad skolinimosi platforma daugeliu atveju yra tik operatorius, arba kitaip sakant tarpininkas, kurio funkcija yra rinkti paskolų paraiškas, daryti jų atranką bei išduoti paskolas, taip pat ir administruoti paskolų grąžinimą. Tuo tarpu tas paskolas per skolinimosi platformą finansuoja investuojantys investuotojai tik p2p prekyba kuriais atvejais P2P bendrovės prisideda p2p prekyba paskolų finansavimo. P2P investavimo procesas Nepriklausomai nuo pasirinktos tarpusavio skolinimo platformos, investavimo procesas panašus.

Reikalavimo teisių pardavimui yra nustatytas 2 eurų neapmokestinamųjų p2p prekyba dydis  skaičiuojamas su gautomis pajamomis pardavus ar kitaip perleidus visą kitą ne individualios veiklos turtą. Jeigu gyventojui šie sandoriai buvo nuostolingi arba iš jų nebuvo gauta pajamų, viršijančių parduoto turto įsigijimo kainą ir su šio turto pardavimu susijusių išlaidų, mokesčio deklaracijos priedo GPMT pildyti nereikia.

parinktis kas yra šis vaizdo įrašas galimybė registruoti pinigų realią sąskaitą

Tokiu būdu investuotojai patirtais nuostoliais gali mažinti pelną, kuris uždirbtas iš reikalavimo teisių prekybos antrinėje rinkoje. Evaldas Remeikis patikslina, jog kai kurios Lietuvoje veikiančios tarpusavio skolinimo platformos komandose turi patyrusius teisininkus ir p2p prekyba, kurie investuotojus geranoriškai konsultuoja ir pajamų deklaravimo klausimais.

p2p prekyba investavimo į litecoin pranašumai

Taigi esant neaiškumams profesionalių patarimų galima gauti kreipiantis į tarpusavio skolinimo platformos, kuri ir padėjo tas pajamas sukaupti, darbuotojus. Dar vienas platformos privalumas — investuotojams suteikiama galimybė investuoti mažesne rizika pasinaudojus Užtikrinimo fondu.

Nereikia vyksti į bankus, pildyti galybės dokumentų ir pan. Kaip teisingai investuoti į P2P paskolas? Prieš pradėdami investuoti į paskolas per P2P platformas, turėtumėte gerai išsistudijuoti visas sąlygas, taisykles ir rasti atsakymus į aktualius klausimus. Rizika Skolinant pinigus visada kyla rizika investicijų neatgauti: nemokių klientų pasitaiko ir tarp tarpusavio skolinimo platformų vartotojų. Ketinant didesnę sumą investuoti į vieną paskolą, reikėtų gerai paanalizuoti, kam skolinate.

Per pirmus veiklos metus platformoje išduota daugiau nei 2,5 mln.

Taip pat perskaitykite